Kašperské hory lákají na letní prohlídky města

Kašperské Hory jsou šumavským městem s bohatou historií. Toto horské středisko je centrem celoroční turistiky a rozkládá se v blízkosti horního toku zlatonosné řeky Otavy. Pestrá historie malého, avšak významného královského horního města a poutavá poloha představují nyní atraktivní turistický cíl.

O letních prázdninách si pro zvídavé turisty připravilo Městského kulturní a informační středisko každé úterý, čtvrtek a neděli komentovanou prohlídku po Kašperských Horách.
Kašperské HoryV průběhu prohlídky vyslechnete i některou z pověstí z kašperskohorského okolí a po absolvování prohlídky pro vás nebude cizí ani významná zlatokopeckáhistorie doby Jana Lucemburského. Prohlídka začíná vždy v 10:30 hodin a jejím obsahem je historie vzniku města, prohlídka radničního podzemí, podíváte se také do 140 m2 dlouhé jeskyně bývalého pivovaru (v budově Parkhotelu Kašperské Hory) a dozvíte se spoustu dalších zajímavostí a historek z tohoto šumavského městečka. Jedná se o placenou prohlídku, základní vstupné činí 75 Kč, snížené pak 50 Kč.

Příjemnou procházku městem společně s průvodcem spojenou s návštěvou řady zajímavých budov se můžete dozvědět řadu zajímavých informací o historii Kašperských Hor. Vstupenky v předprodeji na Městském kulturním a informačním středisku v budově radnice, rezervace na tel. 376 503 411, e-mail: informace@kasphory.cz.

Zdroj: KUDY Z NUDY  http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Kasperske-hory-lakaji-na-prohlidky-mesta.aspx

Back to Top