S průvodcem za divočinou Šumavy

Až do konce října se můžete vypravit s průvodci za divočinou Šumavy
Toužili jste navštívit zakázaná místa národního parku a zažít na vlastní kůži túru pravou šumavskou divočinou? Využít můžete v tomto směru speciální program NP Šumava, který nabízí vycházky divokou přírodou s průvodci. Vycházky se konají v týdnu každé úterý a čtvrtek, o víkendu pak v sobotu a neděli. S registrací na procházky však rozhodně neváhejte, probíhají totiž už jen do konce října.
ŠumavaV národním parku je možno vyrazit do celkem 12 oblastí po 17 různých trasách. Oproti předešlým ročníkům s některými změnami. Například u tras do Vltavského luhu nebo na Trojmeznou došlo k obměně trasy tak, aby lépe naplňovala význam slova „divočina“ a chodí se více mimo cesty než právě po nich. Úplně nová letošní trasa je v nabídce do kaňonu Křemelné v její horní části, která vás kromě přirozeného toku v kaňonu seznámí s lesy na pověstmi opředené hoře Slunečné a průvodce vás zavede také do míst bývalých vesnic Stodůlky a Frauenthal, které po odsunu původních obyvatel dnes patří přírodě.
RokytaBěhem října můžete s průvodci vyrazit také na Modravské nebo Kvildské pláně, Křemelnou, Homoli nebo Čertovu stráň. Zájemci o vycházky s průvodci divočinou si mohou místo rezervovat prostřednictvím registračního systému, který je zveřejněný na internetových stránkách Správy NP a CHKO Šumava. Poplatek za průvodce zájemci hradí předem. Částky za celodenní výlet se pohybují od 180 do 380 korun.
Zájemce však upozorňujeme, že většina výprav za poznáním, na které se vyráží za každého počasí, je fyzicky značně náročná, protože za pravou přírodou se jde hlavně necestou, tedy přímo neprostupným lesem.
Převzato z KUDY Z NUDY. WEB: http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/S-pruvodci-za-divocinou-Sumavy-letos-nove.aspx
Back to Top