Zábava pro rodiny

Zdroj: KUDY Z NUDY Kudy z nudy
Penzion
Zábavu pro všechny věkové kategorie, ale také poučení a informace o přírodě Šumavy, nabízí zážitková stezka lesních her v rekonstruovaném venkovním přírodním areálu u střediska environmentální výchovy v Kašperských Horách.
Zážitkovou stezku lesních her připravil v rekonstruovaném venkovním přírodním areálu u informačního střediska v Kašperských Horách Národní park Šumava. Aby tvůrci nenarušili jedinečnost prostředí, které je domovem mnoha druhů ptáků i jiných živočichů, nezasahovali do jeho přirozené struktury a jenom ho doplnili právě o novou stezku. Návštěvníci zde naleznou celkem 12 stanovišť se základními informacemi o fauně a flóře Šumavy.

Při různých doprovodných hrách si na své přijdou všichni – malým dětem jsou určeny jednoduché úkoly, pohybové a přemýšlivé tu jsou pro ty větší. Při složitějších úkolech se ale nebudou nudit ani ti, kteří už o šumavské přírodě něco vědí. Díky krásným obrázkům pana Procházky a zručnosti zaměstnanců truhlářské dílny národního parku nahlédnete do rozmanitosti a tajů života v šumavské přírodě. Na každém panelu najdete informace k různým úkolům, které vás cestou čekají. Protože je stezka určena pro všechny věkové skupiny od malých dětí až po seniory, odpovídá tomu i struktura jednotlivých prvků a her. Najdete zde jednoduché úkoly pro malé děti, pohybové pro ty větší, přemýšlivé pro moudré hlavičky i těžší zadání pro ty, kteří již o šumavské přírodě něco vědí. Podle okousaných šišek pod stromy můžete zjistit, které zvíře zde pobývalo a hodovalo, stejné informace nám zanechá i trus, který tam po nich zůstal. Ze stop a stopních drah zvířátek pak můžeme číst celé příběhy, které se v přírodě každý den odehrávají. Úžasné stavební schopnosti nám předvádějí každoročně ptáci při stavbě svých hnízd. My si zde ukážeme některá z nich a naučíme se, které druhy v nich bydlí. Všichni víme, že žabka vyroste z malého vajíčka, ale poznáte, jestli je v tůňce zanechala ropucha nebo skokan? Má něco společného velký divočák a malý mravenec? A vyroste z různých housenek stejný motýl? To je jen malá ukázka z témat, otázek a úkolů, které vás zde čekají. Díky nově získaným vědomostem už pro vás při procházce přírodou nezůstane mnoho tajemství utajených.

Veškeré vybavení stezky je samozřejmě stylové – tedy z přírodních materiálů. Odpočinkovou částí areálu je prostor u altánu v jeho dolní části, kde mohou návštěvníci relaxovat nebo prozkoumávat nový vrbový tunel. Tady si můžete vyzkoušet své smysly na hmatové stezce.

Back to Top