Tip na výlet

4. Kvilda + Jelení a rysí výběh + Jezerní slať

Výlet Vám doporučujeme začít v pěkné obci Kvilda, nacházející se ve výšce 1065 m. n. m., v Národním parku Šumava, v okrese Prachatice.

Při procházce obcí vás okouzlí kamenný novogotický kostel sv. Štěpána, který byl postaven v letech 1892–1894. Jeho impozantní architektura a historický význam přitahují pozornost návštěvníků.

Pokud máte chuť na občerstvení, můžete se zastavit v jedné z mnoha výborných restaurací, které obec nabízí. Užijte si kombinaci krásné architektury a lahodných pochoutek při prozkoumávání této malebné části Šumavy.

Cestou z Kvildy směrem na Horskou Kvildu byste neměli vynechat návštěvu jeleního výběhu a výběhu rysa ostrovida, které jsou součástí Návštěvnického centra (NC) . Součástí NC je také budova, kde si můžete zakoupit suvenýry a podívat se na různé záznamy, obrázky a zajímavé informace o životech jelenů a rysů.

Mimo výběh pokračuje naučný okruh, který seznamuje se stopami jelenovitých, prasete divokého a některými místními stromy a rostlinami. Na okruhu jsou lavičky pro odpočinek.

Co byste měli vědět:

  • K výběhům je zákaz vstupu s pejsky, aby zvěř nerušili. Pro případ je možné pejska nechat čekat v kotci u budovy NC.
  • Může se stát, že zvěř uvidíte jen z dálky, protože zvířata mají svoje biorytmy a nejsou ochočená. Proto doporučujeme mít dalekohled, který Vám zaručí lepší výhled.
  • Zvěř nikdy nekrmte a na stezce se chovejte tiše.
  • Otevírací doba: odkaz na webové stránky NC: NPSUMAVA

Dáke přeparkujte (cesta asi 2 minuty autem) na parkoviště u Jezerní slatě. Rašeliniště a přírodní památka Jezerní slať leží na náhorní plošině Šumavských plání mezi Kvildou a Horskou Kvildou v okrese Prachatice.

Přístup do rezervace umožňuje krátká naučná stezka, dlouhá přibližně 350 metrů, která končí vyhlídkovou věží nabízející úchvatné výhledy na tuto šumavskou krásu.

Tyto tři místa jsou jen jedny z mnoha, které lze zařadit do výletů po tomto krásném kraji.

 

 

 

Galerie

crossmenu